Kosiarka mulczująca VARI Hurricane MaX F-580

  • Dostępność: Na magazynie Na magazynie
  • szt.
  • Cena netto: 5 365,85 zł 6 600,00 zł

Numer katalogowy: 4573

Kosiarka mulczująca VARI Hurricane MaX F-580 z silnikiem HONDA GCV200

Mulczer spalinowy F-580 Hurricane MaX to połączenie wielofunkcyjnego nośnika i adaptera VM-580. Kosiarka może z łatwością kosić  gęstą, świeżą trawę i zarośla do wysokości 100 cm oraz bez problemu poradzi sobie z samosiejkami drzew do średnicy 1cm oraz krzakami. Maszyna wyposażona jest w nowy czterosuwowy silnik HONDA GCV200 o mocy 6,5 KM i pojemności 201cm, który wraz z możliwością pracy na dwóch prędkościach jazdy i dużymi bieżnikowanymi kołami na solidnej osi zapewnia najwyższą wydajność urządzenia. Oprócz kosiarki mulczującej można wyposażyć Hurricane MaX w kosiarkę bębnową, zgrabiarkę, pług śnieżny lub pasywną szczotkę do zamiatania.

Hurricane MaX charakteryzuje się doskonałym wyważeniem do pracy na równym podłożu i na zboczach, posiada stałą oś, sztywną i wytrzymałą ramę z ocynkowaną przestrzenią tnącą HDG. Blacha ocynkowana ogniowo jest nie tylko odporna na korozję, ale także znacząco zwiększa odporność na uderzenia i naprężenia mechaniczne. Narzędziem roboczym jest wytrzymały nóż do mulczowania GATOR. Regulacja wysokości koszenia odbywa się w zakresie od 4–9 cm w 16 pozycjach.

Komfort operatora dodatkowo zwiększa sześciopozycyjna regulacja wysokości kierownicy, ergonomiczne dźwignie sterujące rękojeści oraz uchwyty gumowe z komorami powietrznymi, które eliminują mikrowibracje.

Ustawienie maszyny na kosiarkę bębnową, pług śnieżny, szczotkę lub zgrabiarkę zajmuje 10-15 minut, odbywa się za pomocą prostych narzędzi i można je łatwo wykonać samodzielnie. Połączenie napędu akcesoriów jest realizowane za pomocą opatentowanego systemu dzielonego wału i rowkowanego sprzęgła. Takie rozwiązanie zapewnia długą żywotność i łatwy demontaż nawet po latach użytkowania !

Slnik HONDA GCV200

Pojemność silnika

201 cm3

Moc maksymalna

6,5 KM

Regulacja kierownicy

Pionowa 
Prędkość jazdy 2,0 - 2,8 km/h 
Wydajność koszenia do 1500 m2/h
Wysokość koszenia 16 pozycji ustawienia 5-9 cm
Liczba biegów 2
Szerokość robocza 58 cm
Dopuszczalne nachylenie 20° 
Zalecana powierzchnia do 15000 m2
Waga 57 kg
Nr. katalogowy 4573