Pielnik rotacyjny RP-T2/S

  • Dostępność: Na magazynie Na magazynie
  • Cena netto: 1 256,10 zł 1 545,00 zł

Numer katalogowy: 4347

Pielnik rotacyjny RP-T2/S 

Wysokoobrotowy pielnik rotacyjny RPT-2 został zaprojektowany jako element zestawu VARI aby pomóc i zaoszczędzić czas wszystkim tym którzy chcą mieć własne zdrowe uprawy warzyw, ziemniaków, truskawek czy winorośli na swoich działkach i w ogrodach. Jego największą zaletą jest powierzchniowe spulchniane gleby i pielenie niedużych chwastów pomiędzy rzędami pielęgnowanych roślin. Pozwala to na dotarcie substancji odżywczych, wody i słońca do uprawy, pozwalając tym samym na lepszy jej wzrost.
Pielnik rotacyjny RPT-2 może być stosowany w okresie wegetacji, nawet na dużych powierzchniach i w szkółkach leśnych. Dzięki wyjątkowo łatwemu przyłączaniu do jednostek napędowych urządzenie jest w ciągu paru sekund gotowe do użycia i zaoszczędzi czas żmudnej pracy ze zwykłym pielnikiem.

Urządzenie dostarczane jest jako komplet który może być montowany do czterech szerokości roboczych:
  • 11, 18, 27 i 33 cm.
Ta skala możliwości ustawiania szerokości roboczej pozwala na wykorzystanie urządzenia zarówno w małych uprawach jak i np. w winnicach.
Zestaw zawiera wszystkie niezbędne kombinacje pokryw ochronnych wraz z regulowanym kołem wiodącym i tylną stopką prowadzącą. Częścią zestawu jest również  stojak pozwalający na odstawienie i przechowywanie w pionie motyki. Noże pielnika mają nową konstrukcję i są wykonane ze stali o wysokiej wytrzymałości.
Maksymalna głębokość pracy motyki to 2-8 cm.