Kosiarka mulczująca VARI Hurricane F-550

  • Dostępność: Na magazynie Na magazynie
  • szt.
  • Cena netto: 5 121,95 zł 6 300,00 zł

Numer katalogowy: 4567

Kosiarka mulczująca VARI Hurricane F-550 z silnikiem HONDA GCV200

Mulczer VARI przeznaczony jest dla właścicieli terenów zielonych, którzy muszą raz na jakiś czas kosić trawę, utrzymując w ten sposób działkę w czystości. Kosiarka może z łatwością kosić gęstą, świeżą trawę do wysokości 40 cm oraz bez problemu poradzi sobie z samosiejkami drzew do średnicy 1cm oraz krzakami.

Kosiarka wyposażona jest w mocny czterosuwowy silnik nowej genereacji HONDA GCV200 o mocy 6,5 KM imomencie obrotowym 12,7 Nm. Kosiarka posiada 2 prędkości jazdy oraz niezależne uruchamianie koszenia i jazdy. Napęd na koła przekazywany jest za pomocą przekładni ślimakowej. W celu zapewnienia bezpieczeństwa kosiarka wyposażona jest w hamulec bezpieczeństwa który zatrzymuje nóż w ciągu 3 sekund oraz w bezpiecznik przeciwko nieoczekiwanemu uruchomieniu noża.

Hurricane F-550 charakteryzuje się doskonałym wyważeniem do pracy na równym podłożu i na zboczach, posiada stałą oś, sztywną i wytrzymałą ramę z ocynkowaną przestrzenią tnącą HDG. Blacha ocynkowana ogniowo jest nie tylko odporna na korozję, ale także znacząco zwiększa odporność na uderzenia i naprężenia mechaniczne. Narzędziem roboczym jest wytrzymały nóż do mulczowania GATOR. Regulacja wysokości koszenia odbywa się w zakresie od 4–9 cm.

Komfort operatora dodatkowo zwiększa sześciopozycyjna regulacja wysokości kierownicy, ergonomiczne dźwignie sterujące rękojeści oraz uchwyty gumowe z komorami powietrznymi, które eliminują mikrowibracje. Dzięki temu koszenie jest bardzo precyzyjne i wygodne .

Dzięki tym rozwiązaniom technicznym maszyna pozostawia o 50% mniej resztek trawy w porównaniu z konkurencją. 

Slnik HONDA GCV200

Pojemność silnika

201 cm3

Moc maksymalna

6,5 KM

Regulacja kierownicy

Pionowa 
Prędkość jazdy 1,8 - 2,4 km/h 
Wydajność koszenia do 1300 m2/h
Wysokość koszenia 16 pozycji ustawienia 5-9cm
Liczba biegów 2
Szerokość robocza 58 cm
Dopuszczalne nachylenie 20° 
Zalecana powierzchnia do 15000 m2
Waga 56 kg
Nr. katalogowy 4567